Spotkanie autorskie z Barbarą Wysoczańską

23 02 2024a

Zapraszamy serdecznie do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1) 6 marca 2024 r. (środa) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Barbara Wysoczańska, historyk z pasji i wykształcenia, obecnie pracuje wyłącznie jako pisarka.

Barbara Wysoczańska – nowosolanka z urodzenia, obecnie mieszkanka Zielonej Góry, autorka, która szturmem wdarła się na listy bestsellerów. Jej powieści, w których łączy polską historię XX wieku i losy nietuzinkowych kobiet cieszą się wielką popularnością wśród czytelniczek.

Debiut literacki Barbary Wysoczańskiej to romans osadzony w realiach II wojny światowej. Książka „Narzeczona nazisty” przedstawia historię Polki, Hani Wolińskiej, która jest studentką germanistyki i przed wybuchem II wojny światowej podejmuje się pracy jako dama do towarzystwa zamożnej, niemieckiej hrabiny. W jej domu poznaje wnuka swojej pracodawczyni, hrabiego Johanna von Richtera.

Dotąd ukazało się pięć powieści Barbary Wysoczańskiej, oprócz „Narzeczonej nazisty” są to: „Siła kobiet”, „Świat na nowo”, „Aktoreczka” i „Cena wolności”. Powieści te to jedne z najczęściej wypożyczanych tytułów w bibliotece.

Autorka podziwia silne i mądre kobiety, i to na nich próbuje się wzorować, a historia jest dodatkowym zabarwieniem jej opowieści.