Spotkanie autorskie z Agatą Puścikowską

09 02 2024a

Zapraszamy serdecznie do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1) 21 lutego 2024 r. (środa) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Agata Puścikowska, dziennikarka i pisarka, autorka m.in. książek ,,Waleczne z gór”, ,,Siostry z powstania” i ,,Wojenne siostry”.

Agata Puścikowska – dziennikarka, reportażystka, autorka wielu książek, scenariuszy filmów dokumentalnych i audycji radiowych. W swojej pracy najczęściej porusza kwestie związane z kobiecością, historią widzianą i tworzoną przez kobiety. Zajmuje się też tematyką społeczną i religijną. Urodzona w 1979 roku w Warszawie. W wolnych chwilach ucieka w Tatry i nad Bałtyk, gra Chopina. Lubi dobre kino.

Dzięki książkom autorki, a przynajmniej ich części, mamy okazję poznać historię kobiet silnych, niezależnych, walczących dla dobra społeczeństwa. Ich z pozoru zwyczajne życie, przepełnione było pasją i zaangażowaniem. Opisane przez nią wspomnienia uświadamiają czytelnikowi, że każdy z pozoru szary człowiek może skrywać cudowną historię, że „zwykłe” siostry zakonne mogą pochwalić się barwnymi wspomnieniami. Z każdej opowieści wyłania się historia kobiet, które na co dzień wykazywały się niebywałą odwagą, współczuciem, poświeceniem.

Najnowsza książka „Nie przyszedł do mnie Anioł. O życiu, śmierci, Podlasiu i nadziei wbrew wszystkiemu” to wywiad – rzeka Pawła Grabowskiego z Agatą Puścikowską, w której lekarz i dziennikarka poruszają niezwykle trudne i absorbujące tematy. Dr Paweł Grabowski z humorem, ale przede wszystkim dojmująco opowiada o misji tworzenia stacjonarnego hospicjum na Podlasiu, o pasji i o rezygnacji z kariery warszawskiego lekarza na rzecz praktykowania medycyny paliatywnej na podlaskiej wsi.