Spotkanie autorskie z Moniką Witkowską

Spotkanie M.Witkowska 17.01.2024
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1), siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na pierwsze w Nowym 2024 Roku spotkanie. 17 stycznia 2024 r. (środa) o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie autorskie i podróżnicze zarazem, którego gościem będzie Monika Witkowska, druga Polka po Wandzie Rutkiewicz, która zdobyła K2 – najtrudniejszy z ośmiotysięczników.
Monika Witkowska – podróżniczka, himalaistka, żeglarka, pisarka, dziennikarka i przewodniczka wypraw trekkingowych; zdobywczyni 4 ośmiotysięczników, Korony Ziemi i wielu innych szczytów. W 2022 r. została drugą Polką po Wandzie Rutkiewicz, która zdobyła K2 – najtrudniejszy z ośmiotysięczników. Jedyna osoba na świecie, która ma w swoim dorobku dwie najwyższe góry – Mt. Everest i K2, jak i ich żeglarskie odpowiedniki (opłynięcie przylądka Horn oraz arktyczną trasę płn.-zach. z Grenlandii do Alaski). Jako pierwsza osoba opłynęła również arktyczną Czukotkę.
Monika 
Witkowska to także podróżniczka, która zwiedziła z plecakiem ponad 180 krajów. Jest członkinią w Kapitule Konkursu Kolosy – najważniejszych w Polsce nagród podróżniczych. Wiele lat prowadzi grupy trekkingowe na całym świecie, a w Himalajach czuje się jak w drugim domu. Dziennikarka i autorka kilkunastu książek górskich, żeglarskich i podróżniczych.
K2 – to druga pod względem wysokości góra świata, uważana za najtrudniejszy i zarazem jeden z najbardziej niebezpiecznych ośmiotysięczników. O trudach i pięknie wyprawy, na swój najważniejszy ośmiotysięcznik w karierze, Monika opowiada w swojej najnowszej książce „K2 – Ostatnia szansa”.