Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

M.Witkiewicz 6.12.2023
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Magdalena Witkiewicz – Mistrzyni happy endów, pisarka, która o poważnych sprawach potrafi pisać w lekkim stylu.
Wydarzenie odbędzie się 6 grudnia 2023 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).
Magdalena Witkiewicz – bestsellerowa polska autorka, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Gdańskiego Studium Bankowości oraz Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów i studiów MBA. Z zawodu analityk marketingowy, specjalista od modeli ekonometrycznych, z pasji pisarka.
Uwielbiana przez kobiety, od lat wzrusza i motywuje swoje czytelniczki, nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Jej książki czytają Wietnamki, Litwinki, Amerykanki i panie z Kazachstanu.
Nazywana jest specjalistką od szczęśliwych zakończeń. Jak nikt potrafi opowiadać o życiowych sprawach w lekkim, a czasami nawet w bardzo lekkim stylu. W Polsce sprzedało się już ponad milion egzemplarzy jej powieści, które przetłumaczone też zostały na języki wietnamski, angielski, rosyjski, litewski i niemiecki.
Autorka nagradzana jest w prestiżowych literackich konkursach. Wielokrotnie nominowana w plebiscytach na Najlepszą Książkę Roku portalu Lubimyczytać.pl (zdobyła nagrodę za powieść Czereśnie zawsze muszą być dwie). Choć przede wszystkim znana jest jako autorka powieści obyczajowych (również z historią w tle) i romansów, świetnie radzi sobie w każdym gatunku – thriller „Wizjer” zyskał nominację do nagrody Bestsellery Empiku 2021 w kategorii Audiobook, a dzieciaki w różnym wieku pokochały jej cykl Banda z Burej. Mieszka w Gdańsku wraz z rodziną i czterema kotami. Od lat wierzy w to, że marzenia się spełniają, ale trzeba zawsze zrobić pierwszy krok. Jednym z marzeń Autorki, które się spełniło jest film na podstawie jej powieści „Uwierz w Mikołaja” (2019 r.). W kwietniu 2022 roku postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie z Anną Seweryn założyła Wydawnictwo FLOW, gdzie wydała entuzjastycznie przyjęte powieści „Listy pisane szeptem”, „Telefon od Mikołaja” i świetny cykl o urokliwej Małej Przytulnej, gdzie rozgrywa się akcja „Perfumerii na rozstaju dróg”, „Zielarni pod starym dębem” i „Zimy w Małej Przytulnej”.