Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Spotkanie M.Pryzwan 22.11.2023
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Mariola Pryzwan – biografistka, bibliotekarka i polonistka .
Spotkanie w Bibliotece poświęcone będzie Zbyszkowi Cybulskiemu, legendzie polskiego kina, którym autorka zafascynowana jest od lat i odbędzie się 22 listopada 2023 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).
To nie będzie pierwsza wizyta Marioli Pryzwan w ciechanowskiej bibliotece. W latach minionych autorka biografii opowiadała o Annie Jantar, Annie German i Irenie Jarockiej. Autorka gościła również w I Liceum Ogólnokształcącym i młodzieży opowiadała o Annie German.
Mariola Pryzwan – urodziła się w 1963 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Jest nauczycielem-bibliotekarzem, publicystką, biografistką. Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar; z wypowiedzi samych bohaterów powstały książki: „Anna German o sobie” i „Cybulski o sobie”.
Bohaterowie książek Marioli Pryzwan to jednocześnie jej literackie, muzyczne i filmowe fascynacje. Autorka kocha życie i powtarza za Haliną Poświatowską, od której zaczęła swoją przygodę z biografistyką, że „żyje się tylko chwilę/ a czas – / jest przezroczystą perłą/ wypełnioną oddechem”.