Wirtualny spacer po cmentarzu parafialnym z Barbarą Bielastą

Spotkanie B.Bielasta 25.10.2023
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na wirtualny spacer po cmentarzu parafialnym znajdującym się przy ul. Płońskiej w Ciechanowie, którego przewodnikiem będzie Barbara Bielasta – bibliotekarka, regionalistka, publicystka.
Spotkanie odbędzie się 25 października 2023 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).
Barbara Bielasta (ur. 1956 r. Ciechanów) – emerytowana bibliotekarka, regionalistka, publicystka. Absolwentka Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 do 2018 r. pracownik Wojewódzkiej, a następnie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie. Autorka książek Szulmierz i okolice (2007), Cyprysińscy na Mazowszu (2010), Krasiniana w zbiorach Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie (2012), Historia gminy Regimin (2017), nagrodzonej tytułem „Liber Mazovia”, Dembowscy na Mazowszu (2021), wspomnień Jerzego Hieronima Olszewskiego Tak to zapamiętałem (2015), także sześciu tomów Bibliografii województwa ciechanowskiego za lata 1975-1998. Współautorka Bibliografii województwa mazowieckiego oraz innych tematycznych zestawień bibliograficznych. Autorka licznych artykułów o tematyce historycznej w prasie lokalnej i regionalnej, a także bloga o historii Ciechanowa i okolic Ciechanowskie notatki. Członek Ciechanowskiego Towarzystwa Naukowego, Towarzystwa Miłośników Ziemi Ciechanowskiej i Stowarzyszenia Wolontariat Pamięci. Laureatka nagrody Wykrzyknik za 2008 r. przyznawanej przez Tygodnik Ciechanowski za twórczy wkład w kulturę Ciechanowa, nagrody im. Franciszka Rajkowskiego za 2010 r., przyznawanej przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Ciechanowskiej łącznie z godnością Ciechanowianina Roku w dziedzinie kultury oraz tytułu Bibliotekarz Roku 2010 Województwa Mazowieckiego.
Prywatnie żona Jerzego i matka czworga dorosłych dzieci: Jolanty, Andrzeja, Pawła i Grzegorza. Pasje i zainteresowania: historia lokalna, wycieczki, hodowla kwiatów, zbieranie grzybów, haftowanie.