Spotkanie literackie z Markiem J. Piotrowskim

Spotkanie M.Piotrowski 18.10.2023
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na spotkanie literackie, którego gościem będzie Marek J. Piotrowski – poeta, dziennikarz, publicysta, z wykształcenia archeolog.
Spotkanie odbędzie się 18 października 2023 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).
Marek Janusz Piotrowski – urodzony w 1950 r. w Warszawie. Z zawodu archeolog, z zamiłowania publicysta i poeta. Przez lat kilkanaście pisał reklamy radiowe, scenariusze filmów telewizyjnych
i popularno-naukowych oraz teksty piosenek, a także felietony do tygodników regionalnych.
W latach 90. ub. wieku występował z Wojtkiem Gęsickim w kawiarni literackiej i na koncertach estradowych, Współautor audycji radiowych w Katolickim Radiu Ciechanów i Radiu dla Ciebie.
Od 1974 r. pracował w Mazowieckim Ośrodku Badań Naukowych w Warszawie, a w 1988 r. zatrudniony został w ciechanowskim muzeum, jako kierownik działu archeologii, którym pozostaje do dzisiaj. Prowadził badania archeologiczne w Polsce, na Mazowszu i w Ciechanowie. Kurator
i scenograf ponad dwudziestu wystaw problemowych. Ilustrator książek i autor projektów wydawniczych. Opublikował dwie książki i liczne artykuły naukowe i popularno-naukowe.
W 2017 r. wydał pierwszy zeszyt poetycki „Zachor – Pamiętaj”.
Od kilkunastu lat mieszka pod Ciechanowem a niebawem będzie obchodził 50. lecie pracy zawodowej i 35. lecie pracy w Muzeum w Ciechanowie.