Noc Bibliotek

NB zbiorczy
Przed nami IX wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek.
 
Noc Bibliotek to wielkie święto bibliotek i czytania – ogólnopolska akcja w niekonwencjonalny sposób zachęcająca do korzystania z zasobów bibliotek jako najbardziej otwartych i dostępnych instytucji kultury, lokalnych centrów żywej kultury i edukacji. Tegoroczne hasło to „Absurd nie czytać”.
Już 7 października 2023 biblioteki w całej Polsce będą organizować wydarzenia promujące czytelnictwo. Oczywiście nie zabraknie pośród nich Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie.
Przygotowaliśmy ofertę zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych uczestników.
 
Zapraszamy wszystkie dzieci na październikowy Poranek w Bibliotece, który odbędzie się 7 października o godz. 11.00 w Krzywej Hali.
Tym razem będziemy gościć w bibliotece pisarkę Monikę Sawicką, która poprowadzi spotkanie edukacyjno poznawcze o zawodzie pisarza i przyjaźni pn. „Kajtusiowe opowieści”. Uczestnicy poznają przygody małego pieska Kajtusia, który jest bohaterem czterech książek dla dzieci. Nie zabraknie zagadek, łamigłówek i warsztatów tematycznych.
 
Starszych czytelników zapraszamy na godz. 17.00, do wysłuchania programu poetycko-muzycznego w wykonaniu Stanisława Górki pn. „Widok z ziarnkiem piasku – rzecz o Wisławie Szymborskiej”.
Prof. dr hab. Stanisław Górka to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, producent, reżyser, pedagog (nauczyciel emisji głosu w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza), współzałożyciel i lider Towarzystwa Teatralnego Pod Górkę (1992) – teatru specjalizującego się w kameralnych formach wokalno-aktorskich.
 
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.