Spotkanie autorskie z Michałem Wójcikiem

Spotkanie M.Wojcik 6.09.2023
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Michałem Wójcikiem, historykiem
i dziennikarzem, które odbędzie się w dniu 6.09.2023 r. (środa) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala, Plac Piłsudskiego 1).
Michał Wójcik (ur. 1969 r.) – polski dziennikarz i pisarz, autor wywiadów – rzek (m. in. z Zofią Posmysz, Stanisławem Aronsonem i Wandą Traczyk-Stawską) oraz reportaży historycznych. Absolwent Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował w Radiu Zet i „Przekroju”. Publikował także w miesięczniku „Mówią Wieki”. W latach 2006−2013 był redaktorem naczelnym magazynów „Focus” i „Focus Historia”. Prowadził program „Cafe Historia” w TVP Historia i współpracował m.in. z Discovery Historia i Canal+.
W 2015 otrzymał Nagrodę Historyczną „Polityki” w kategorii pamiętników i wspomnień za książkę Made in Poland (razem z Emilem Maratem), która opowiada o Stanisławie Likierniku (ikonie Polski Walczącej, bohaterze powstania, pierwowzórze Stanisława Skiernika – tytułowego „Kolumba” z kart powieści Romana Bratnego), zaś w 2018 r. otrzymał Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej za najlepszą książkę z zakresu literatury faktu za książkę Treblinka 43. Bunt w fabryce śmierci.