Spotkanie autorskie z udziałem Sylwii Winnik i Tomasza Ołdziejewskiego

Spotkanie Sylwia Winnik i Tomasz Oldziejewski 6.07.2023
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z udziałem Sylwii Winnik i Tomasza Ołdziejewskiego, które odbędzie się w dniu 6 lipca 2023 (czwartek) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala, Plac Piłsudskiego 1).
28 marca 2023 r. nakładem Wydawnictwa Flow ukazała się powieść reportażowa Sylwii Winnik i debiutującego w roli współautora Tomasza Ołdziejewskiego „Człowiek z bursztynu”. Lektura jest doskonałą okazją, aby poznać historię człowieka z bursztynu, zdobywcy dwóch rekordów Guinnessa w rzeźbie z jantaru, oddanego pracy, którą kocha.
Tomasz Ołdziejewski – urodzony w 1972 roku w Malborku. Pierwsze kroki w obróbce jantaru zaczął stawiać już jako jedenastolatek. W latach 90. zamiast tworzyć proste wisiorki i elementy biżuterii, zajął się robieniem statków, szkatuł, latarni i zegarów. Później skonstruował specjalistyczną latarkę UV, która zrewolucjonizowała proces poszukiwania bursztynu. Dwukrotny zdobywca rekordu Guinnessa za repliki z tego drogocennego kruszcu – w 2020 roku Titanica, a w 2021 roku latarni morskiej na Helu. W 2023 roku został nagrodzony medalem Starosty Powiatu Nowodworskiego za zasługi na rzecz rozwoju i promocji powiatu Nowego Dworu Gdańskiego. Bohater emitowanego w telewizji History Channel programu „Złoto Bałtyku”.
Sylwia Winnik – autorka bestsellerowych reportaży o II wojnie światowej, takich jak „Dziewczęta z Auschwitz”, „Dzieci z Pawiaka”, „Moc truchleje. Opowieści wigilijne 1939–1945”, „Bezmiłość” i „Tylko przeżyć. Prawdziwe historie rodzin polskich żołnierzy”. W 2022 roku wydała także powieść dla dzieci pt. „Tymek, czarny kot i zagadki pałacu Marianny”, która również stała się bestsellerem i rozpoczęła cykl „Czarny Kot”. Jej książki nominowane były w plebiscytach na najlepsze książki roku portali LubimyCzytać.pl i Granice.pl, gdzie zdobyła główną nagrodę za powieść „Moc truchleje”.