Warsztaty z szydełkowania

Warsztat szydelko 17.06.2023
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą spróbować swoich sił w rękodziele, czekamy również na te osoby, które szydełkują w domowym zaciszu.
Czas na czerwcowe wyzwanie szydełkowe – podczas warsztatów robić będziemy ośmiorniczki dla wcześniaków włączając się w akcję charytatywną Fundacji Małych Serc. Warsztaty odbędą się w Krzywej Hali 17.06.2023 r., początek o godz. 14.00.
Inicjatorką kampanii jest dr Marta Tomaszewska, pediatria z Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka WSzZ w Kielcach. Lekarka przeczytała o bawełnianych ośmiorniczkach dla wcześniaków na blogu Polki mieszkającej w Danii i poprzez media społecznościowe dotarła do kobiet, które charytatywnie zaczęły dziergać zabawki. Wcześniaki po urodzeniu mają potrzebę chwytania. Zaciskają piąstki na kablach, cewnikach, przewodach, które je otaczają w inkubatorze. W ten sposób mogą sobie zrobić krzywdę. Ośmiorniczka jest nie tylko bezpieczna i przyjazna, ale też kształtem przypomina pępowinę. Akcja jest kierowana do wcześniaków, które leżą w inkubatorach. Rodzice nie mogą być na oddziale cały czas,a z taką ośmiornicą dziecko może poczuć się lepiej i mieć choć namiastkę bezpieczeństwa. Dziecko dostaje taką ośmiornicę, która przypomina pępowinę, więc woli bawić się jej mackami niż kablami. Do tego czuje się bezpieczniej, a to niezwykle potrzebne takiemu maluchowi, którego start nie jest łatwy.
Zajęcia z szydełkowania są znakomitą okazją do zrelaksowania się, zniwelowania stresu, a także rozwinięcia swoich umiejętności manualnych oraz okazją do spotkania w gronie osób, które mają podobne pasje. A przy okazji możemy pomóc.
Szczegóły warsztatów na załączonym plakacie.