Spotkanie autorskie z Arturem Górskim

Spotkanie A.Gorski 7.06.2023
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Arturem Górskim, dziennikarzem, korespondentem wojennym, pisarzem, autorem książek o „Masie” (Jarosławie Sokołowskim – świadku koronnym, byłym członku mafii pruszkowskiej), które odbędzie się w dniu 7.06.2023 (środa) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala, Plac Piłsudskiego 1).
Artur Górski – polski dziennikarz, korespondent wojenny oraz pisarz. Z wykształcenia jest historykiem. Jego twórczość oscyluje pomiędzy reportażem literackim, pastiszem (nieopublikowany Najstarszy z głupich, zrealizowany jako słuchowisko w 1995, także powieść Krok do piekła), literaturą faktu oraz powieścią kryminalną i sensacyjną. W latach 2011-2013 Artur Górski był redaktorem naczelnym magazynu „Focus.Śledczy”. Artur Górski był jednym z twórców i członkiem kapituły konkursu literackiego: Nagroda Wielkiego Kalibru oraz pomysłodawcą jego nazwy.
W literaturze debiutował w 1987 roku na łamach miesięcznika „Akcent”, gdzie opublikowano fragmenty jego powieści Słońce podziemnych przejść. Kolejna książka jego autorstwa – Z ringu do piekła została bestsellerem tygodnika „Wprost”, zaś za powieść Świadek śmierci lustra autor otrzymał wyróżnienie w konkursie literackim wydawnictwa „Uraeus”. W lutym 2007 roku ukazał się jego pierwszy kryminał retro Al Capone w Warszawie. Powieść osadzona jest w realiach przedwojennej Warszawy i początkowo była publikowana w odcinkach w najstarszej stołecznej gazecie „Życie Warszawy”. Jej wydanie książkowe otrzymało logo „Zakochaj się w Warszawie” i zostało objęte patronatem warszawskiego Ratusza, który uznał powieść Artura Górskiego za ważną dla promocji miasta. W 2009 roku ukazała się kolejna część, pod tytułem Al Capone w Berlinie. W 2011 roku Artur Górski wydał kolejne dwie książki: sensacyjną Zemstę Fahrenheita oraz pastisz powieści Dana Browna – Krok do piekła. W marcu 2012 roku ukazała się na rynku publikacja Świat tajnych służb, tym razem będąca literaturą faktu. Rok później do rąk czytelników trafił Gang. Wydana wiosną 2014 roku książka Masa o kobietach polskiej mafii, zapis wielogodzinnych rozmów z najbardziej znanym polskim świadkiem koronnym Jarosławem Sokołowskim, ps. „Masa” stała się bestsellerem, w tym przez jakiś czas była na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się pozycji książkowych w całym 2014 roku w empik.com. W październiku tego samego roku nastąpiła jej kontynuacja, czyli Masa o pieniądzach polskiej mafii, która także trafiła na listy bestsellerówObie pozycje zostały nominowane do dorocznej nagrody Bestsellery Empiku 2014, w kategorii: Literatura faktu.