Spotkanie autorskie z Karoliną Czerwińską

Spotkanie Karolina Czerwinska 31.05.2023 1
Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Czerwińską, 20-letnią autorką książki „Opowiedz mi, druhno – z życia Anny Zawadzkiej”, które odbędzie się w dniu 31.05.2023 (środa) o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie (Krzywa Hala, Plac Piłsudskiego 1).
Karolina Czerwińska – pasjonatka literatury i historii. Prowadzi bloga na jednym z portali społecznościowych i stara się przekazywać dalej ideę wolności i szacunku oraz pamięci, której nie należy zapomnieć.
O książce (Słowo wstępne):
„Zapewne większość z was słyszała o Rudym, Alku i Zośce, chłopcach niezwykle odważnych, mężnych i walecznych. O Harcerzach 23 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej, którzy za wolny kraj gotowi byli zapłacić życiem. Ich wartości i ideały zachowane do dziś świadczą o niebywałej sile tamtejszych wydarzeń. Również tutaj o nich przeczytacie, jednak główną rolę odegra Anna Zawadzka. Anglistka, nauczycielka i i zasłużona instruktorka harcerska. (…). Niniejsza praca to mój osobisty hołd dla dziewczyny, która udowodniła, że przeciwności losu to bariera, którą można przełamać. (…). Zatem kim jest Anna Zawadzka? Jest inspiracją i jedyną poezją, jaką chciałam uwiecznić. I, mimo że się nie znamy, stworzyłyśmy razem piękną historię. Mam zaszczyt przedstawić państwu niezwykłą w swej prostocie – Hankę Zawadzką.”