Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą

K.Droga 19.04.2023
Zapraszamy serdecznie do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1), siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, 19 kwietnia 2023 r. (środa) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Katarzyna Droga – pisarka, dziennikarka, redaktorka.
Od lat tworzy literackie portrety nietuzinkowych kobiet, jest autorką powieści biograficznych o Hance Ordonównie, Aleksandrze Piłsudskiej, Hance Bielickiej. Dzieje prekursorek polskiej medycyny opisała w książce pt „Nigdy się nie bałam”. Zajmują ją dzieje rodzin i dziedzictwa pokoleń, napisała podlaską sagę „Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca” i „ Pokolenia. Powrót do domu”, a także książkę o wpływie historii rodzinnej na los potomków, pt. „Sekrety przodków”. Ostatnio – cykl powieści o kobietach współczesnych Seria Uczuć.
Jest Podlasianką, urodziła się w Zambrowie, Liceum Ogólnokształcące ukończyła w Łapach. Jest absolwentką wydziału filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Po ukończeniu studiów pracowała jako nauczycielka języka polskiego, potem jako dziennikarz i redaktor w prasie edukacyjnej i kobiecej, była także współtwórcą i wydawcą czasopism młodzieżowych.
W latach 2008 – 2017 była redaktorką naczelną magazynu „Sens” w Wydawnictwie „Zwierciadło”. Obecnie współpracuje z magazynem „Twój Styl”, mieszka na Podlasiu w domu nad Narwią, gdzie może oddać się swojej pasji pisania.