Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher

Spotkanie M.Majcher 22.03.2023
Zapraszamy serdecznie do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1), siedziby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie, 2️⃣2️⃣ marca 2023 r. (środa) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Magdalena Majcher urodzona i wychowana w Czeladzi, obecnie mieszka w Katowicach, autorka uwielbianych przez czytelników powieści obyczajowych z rozbudowanym tłem społecznym, poruszających także tematykę historyczną.
W dorobku Magdaleny Majcher znajdziemy tytuły traktujące o przesiedleniach, powstaniach, adopcji, przemocy domowej czy depresji poporodowej. Najnowsza powieść „Doktórka od familoków” inspirowana jest bohaterską postawą wyjątkowej lekarki, doktor Jolanty Wadowskiej-Król, która odważnie stanęła po stronie najsłabszych. Rozpoczęła ona badania narażenia na ołów u dzieci z Szopienic, Burowca i Dąbrówki Małej. Dzięki niej przebadano ponad 4,5 tysiąca dzieci. Niestety, po otrzymaniu wstępnych wyników okazało się, że skala problemu zatrucia ołowiem u dzieci na tym obszarze jest ogromna, a wyniki badań są wręcz przerażające. Za ratowanie zdrowia i życia dzieci dotkniętych ołowicą zapłaciła najwyższą cenę – zabrano jej badania i skazano ją na zapomnienie.
W swoich książkach autorka skupia się głównie na odpowiedzi czytelnikom: „dlaczego” – nakreśla aspekt psychologiczny, wyjaśniając motywy i zachowania jakimi kierują się bohaterzy. Uwielbia wplatać w fabułę wątki historyczne, lubi nieoczywiste rozwiązania.
Większość tytułów Magdaleny Majcher możecie znaleźć w naszej bibliotece 🏛 a my zachęcamy do lektury tuż przed spotkaniem 📚
Prywatnie pisarka nie wyobraża sobie życia bez podróżowania.
Uwielbia wszystko co hiszpańskie – począwszy od języka, a skończywszy na reprezentacji piłki nożnej.