Koncert „Romantyczny wieczór z akordeonem i gitarą”

Duet Ryszard i Roman 14.09.2022
Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza serdecznie do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1) 26 października 2022 r. (środa) na godz. 17.00 na koncert w wykonaniu Duetu Roman i Ryszard zatytułowanego „Romantyczny wieczór z akordeonem i gitarą”, podczas którego wykonane zostaną m.in. pieśni, ale też wiersze nawiązujące do epoki romantyzmu. Koncert wpisze się w obchody Roku Romantyzmu Polskiego.
Ryszard Sobotko (ur. w 1936 r. w Wilnie) ukończył studia ekonomiczne w WSE w Sopocie. Pracował 40 lat w zawodzie nauczycielskim. Znany większości mieszkańców Ciechanowa jest ekonomistą, pedagogiem, działaczem społecznym, pasjonuje się muzyką, literaturą. To również wielki patriota lokalny, autor książek biograficznych. Był Radnym Miasta Ciechanów (w latach 1990-1994, 1998-2006), należy do TMZC, TWP oraz Związku Piłsudczyków w Ciechanowie. Od 1994 r. związany z chórem parafialnym „Victoria”. Swoim optymizmem i chęcią działania zaraża każdego, kto ma przyjemność spotkać Pana Ryszarda.
Od kilku lat Ryszard Sobotko wykonuje okazjonalne koncerty, podczas których towarzyszy mu grający na gitarze Roman Tolsdorf.