Poranek w bibliotece

Noc Bibliotek 01.10.2022 Poranek
Drogie Dzieci i Szanowni Rodzice!
VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.
Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych czytelników👧👦 do udziału w „Pokoju Zagadek o Wielkich Polkach i Polakach”.
Pokój Zagadek o Wielkich Polkach i Polakach to wyjątkowe zajęcia rozwijające kreatywność🎨 i logiczne myślenie🤔 oraz przybliżające postacie ważne dla Polski🇵🇱 i świata🌎. Liczne plansze tematyczne, materiały graficzne, książki📚, mapy🗺, reprodukcje obrazów🖼, eksponaty i skrzynie z zaszyfrowanymi kłódkami🔐 to wiodące narzędzia wykorzystywane podczas zajęć.
Zadaniem uczestników jest dotarcie do ukrytej wiadomości. Szukając, analizując i współpracując ze sobą należy rozwiązać zagadki, rebusy, krzyżówki i szyfry. W trakcie rozwiązywania zadań uczestnicy poznają wybitne Polki i wielkich Polaków tj. władców👑, naukowców🔬, podróżników🌎, wynalazców🔍, odkrywców🗾 i pisarzy🖋. Po rozwiązaniu zagadek zapraszamy uczestników do przebrania się za wybitną postać i wzięcia udziału w grze teatralnej🎭 na temat historii Polski. Świetna zabawa gwarantowana!😀😀😀
Zajęcia poprowadzą trenerki Fundacji Sofijka.
Wydarzenie odbędzie się 1.10.2022, godz. 11.00 w Krzywej Hali.