Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Mariola Pryzwan 28.09.2022
Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Mariola Pryzwan, z zawodu bibliotekarz, z zamiłowania publicystka i biografistka, autorka książki „Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”. Spotkanie poświęcone Irenie Jarockiej odbędzie się 28 września 2022 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1).

To nie będzie pierwsza wizyta Marioli Pryzwan w ciechanowskiej bibliotece. W latach minionych autorka biografii opowiadała o Annie Jantar i Annie German.

Mariola Pryzwan – urodziła się w 1963 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Jest nauczycielem-bibliotekarzem, publicystką, biografistką. Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar; z wypowiedzi samych bohaterów powstały książki: „Anna German o sobie” i „Cybulski o sobie”.

Irena Jarocka była niezwykła. Nie tylko koncertowała u boku takich gwiazd jak Charles Aznavour, Mireille Mathieu, Michel Sardou, Enrico Macias czy Michael Bolton, w Polsce zaś z zespołami Polanie, Czerwone Gitary i Budka Suflera, ale też cechowało ją wyjątkowo dobre serce. Włączyła się w działalność organizacji Echo International, promującej zdrowie kobiety. Wszyscy, którzy ją znali, mówią, że nie było lepszego człowieka. Irena Jarocka to laureatka Nagrody Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie czy wyróżnienia na Festiwalu w Palma de Mallorca. Jej największe przeboje to „Wymyśliłam Cię”, „Beatlemania Story”, „Kawiarenki”, „By coś zostało z tych dni”, „Kocha się raz” czy „Motylem jestem”. Książkę „Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach” Mariola Pryzwan poświęciła zmarłej w 2012 roku piosenkarce i napisała ją na podstawie wspomnień jej bliskich i znajomych.