Spotkanie autorskie z Michałem Kolanko

M.Kolanko 24.08.20221

Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza serdecznie do Krzywej Hali (Plac Piłsudskiego 1) 24 sierpnia 2022 r. (środa) o godz. 17.00 na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Michał Kolanko, dziennikarz polityczny.

Autor ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od blisko 10 lat zajmuje się polityką. Najpierw jako bloger, później jako dziennikarz i analityk. Od 2017 roku dziennikarz
dziennika „Rzeczpospolita”, wcześniej m.in. współzałożyciel serwisu 300POLITYKA.

Książka „Gamechanger. Za kulisami polityki” to spojrzenie do wnętrza politycznej maszynki do mięsa. Politycy i stratedzy, spin doktorzy i marketingowcy, naukowcy i eksperci od mediów czy danych ujawniają w wywiadach swoje sekrety, przywołują nieznane wydarzenia oraz opisują to, co działo się poza światłem reflektorów, z dala od telewizyjnych kamer w kluczowych momentach krajowej polityki ostatnich 30 lat. Prowadzą czytelnika od historii o „dziadku z Wehrmachtu” przez wszystkie zwroty, zmiany sojuszy, kluczowe chwile i debaty, spektakularne konwencje oraz kampanie, które zdecydowały o tym, że polska polityka wygląda tak jak teraz. Przedstawiają też najważniejsze trendy i zmiany, które kształtują obecny świat – w tym wpływ na polską politykę mediów społecznościowych, pandemii koronawirusa. W książce padają też pytania o to, jak politykę zmieni agresja Rosji na Ukrainę.