„Najciekawsze drzewa parku im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie” Spacer z Bronisławem Szmitem

Spacer dendrologiczny 08.06.2022
Z przyjemnością zapraszamy do wzięcia udziału w spacerze pn. „Najciekawsze drzewa parku im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie”. Naszym przewodnikiem będzie szkółkarz, dendrolog, genetyk roślin – Pan Bronisław Szmit. Spotykamy się 8 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 w parku im. Marii Konopnickiej przy pomniku pisarki.
Bronisław Jan Szmit – szkółkarz, dendrolog, genetyk roślin. Urodzony w 1985 roku, absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunkach Ogrodnictwo i Biotechnologia, gdzie zajmował się systematyką i filogenetyką molekularną drzew. Jest współwłaścicielem Szkółki Szmit – jednego z największych producentów roślin ogrodowych w Polsce. Razem z rodziną stworzył w podciechanowskim Pęchcinie jedną z najbogatszych kolekcji dendrologicznych w Europie Środkowej. Uczestniczył w wyprawach botanicznych, m.in. do Japonii, Ekwadoru i Peru. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, w którym pełnił funkcję wiceprezesa, Maple Society oraz International Dendrology Society. Jest autorem książki „Drzewa i Krzewy Liściaste”, wydanej przez oficynę Multico. Publikuje w pismach ogrodniczych oraz występuje w popularnych programach telewizyjnych.
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Przyroda na warsztat – edycja 2”, na który dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Ciechanów otrzymała Fundacja Łydynia.