Poranek w bibliotece

Poranek 11.06.2022
Drogie Dzieci i Szanowni Rodzice, z ogromną przyjemnością zapraszamy Was serdecznie do Krzywej Hali 11 czerwca (sobota), na godzinę 10.00 na Poranek w Bibliotece, podczas którego odbędzie się spotkanie z Aleksandrą Cieślak, ilustratorką i autorką książek dla dzieci oraz warsztaty literackie wokół książki „Co wypanda, a co nie wypanda”.
Aleksandra Cieślak jest artystką multidyscyplinarną. Zajmuje się między innymi: ilustracją, pisaniem tekstów (w tym wierszy dla dzieci), projektowaniem książek, dramaturgią i reżyserią, prowadzeniem warsztatów plastycznych dla dzieci i dorosłych.
Za aktywnościową “Książkę do zrobienia” otrzymała prestiżowe wyróżnienie Bolonia Ragazzi Book Award w kategorii Art Books. Była trzykrotnie nominowana do nagrody Astrid Lindgren Memorial Award (2018, 2017 and 2016).
W pracy warsztatowej stawia na: pozytywne wzmocnienie (każdy potrafi stworzyć ciekawą prace plastyczną bez względu na wiek i wykształcenie!), otwarcie na nieszablonowe rozwiązania i abstrakcyjne myślenie, odkrywanie radości z tworzenia i nieskrępowaną autoekspresję, eksperyment i przekraczanie swoich ograniczeń / koniec z wewnętrznym krytykiem!, ważny jest dla niej proces powstawania pracy i wynoszone z tego doświadczenie, a nie sam efekt końcowy, kontakt z uczestnikami.
Spotkanie odbywać się będzie w ramach projektu „Spotkajmy się w bibliotece” – spotkania autorskie i warsztaty dla dzieci i młodzieży. Partnerem jest Fundacja PZU.