Tydzień Bibliotek

Tydzien bibliotek
„Biblioteka – świat w jednym miejscu” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek. W dniach 8️⃣1️⃣5️⃣ maja 2022 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie odbędzie się kolejna edycja tego wyjątkowego wydarzenia.
W maju przypada również 3️⃣0️⃣ . rocznica śmierci jednej z najwybitniejszych himalaistek świata⛰ – Wandy Rutkiewicz, która zaginęła w nocy z 12 na 13 maja 1992 podczas wyprawy na swój dziewiąty ośmiotysięcznik 🌄 Kaczendzongę. Sejm RP ustanowił 2022 Rokiem Wandy Rutkiewicz.
W ramach Tygodnia Bibliotek odbędzie się spotkanie z Anną Kamińską, autorką biografii Wandy Rutkiewicz oraz prelekcje ciechanowian: Wiesława Suchodolskiego i Elżbiety Nowak, którzy podzielą się z nami swoją pasją do gór🏔 i opowiedzą o swoich wyprawach.
Będziemy gościć również Romana Warszewskiego, dziennikarza, podróżnika, autora wielu książek.
Planujemy warsztaty dla dzieci i młodzieży poświęcone życiu i osiągnięciom Wandy Rutkiewicz oraz jak co roku wycieczki do naszych bibliotek, lekcje biblioteczne i inne działania promujące czytelnictwo w ciechanowskich szkołach i przedszkolach.
Cały świat w jednym miejscu. Cała wiedza o świecie 🌍 na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że ten wycinek świata, który będziemy prezentować w Tygodniu Bibliotek zainteresuje Państwa. Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach 💚