Spotkanie autorskie z Mariolą Pryzwan

Mariola Pryzwan 29.09.2021

Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie na spotkanie autorskie, którego gościem będzie Mariola Pryzwan. Spotkanie poświęcone Annie German odbędzie się 29 września 2021 r. o godz. 17.00 w Krzywej Hali przy Placu Piłsudskiego 1 (Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych).

Mariola Pryzwan – urodziła się w 1963 r. w Ostrowi Mazowieckiej. Jest nauczycielem-bibliotekarzem, publicystką, biografistką. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Od 1987 r. pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie.

Ze wspomnień złożyła biografie m.in. Anny German, Zbigniewa Cybulskiego, Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Władysława Broniewskiego, Marii Dąbrowskiej, Marii Kownackiej, Anny Jantar, Ireny Jarockiej; z wypowiedzi samych bohaterów powstały książki: „Anna German o sobie” i „Cybulski o sobie”.

Autorka losami Anny German interesuje się od dawna, jest też wielbicielką jej talentu. Napisała o piosenkarce trzy książki: „Tańcząca Eurydyka”, „Anna German o sobie”, „Dwie Anny”.