Spotkanie autorskie z Agnieszką Jeż

Agnieszka Jez 25.08.2021 strona

Szanowni Państwo, drodzy Czytelnicy,

W środę 25 sierpnia 2021 r. o godz. 17.00 spotkamy się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ciechanowie z pisarką i felietonistką Agnieszką Jeż. Spotkanie odbędzie się w przestrzeni przed Krzywą Halą (Plac Piłsudskiego 1), a w razie niesprzyjającej pogody w czytelni.

Przypominamy o konieczności zasłaniania nosa i ust (w przypadku spotkania wewnątrz budynku), dezynfekcji rąk i dystansie.

Agnieszka Jeż – z urodzenia warszawianka, z genów krakowianka i góralka, od dwudziestu lat mieszka w Sulejówku. Pisarka i felietonistka, autorka kilkunastu powieści, także gatunkowych.
W liceum wpatrzona w matematykę i fizykę, czytająca dla przyjemności. Na studiach – filologia polska i filologia bałtycka – czytająca już na cały etat. Po studiach przyszedł taki moment, że od czytania przeszła do pisania. W 2016 roku zadebiutowała powieścią „Nie oddam szczęścia walkowerem” (razem z Pauliną Płatkowską). Potem była książka o dwudziestoleciu międzywojennym, które uwielbia – „Dwudziestolecie międzywojenne. Co i jak jadano”. I kolejne tytuły: „Szczęściary” (2017), „Marzena M.” (2017), „Ciasteczko z wróżbą” (2018), „Jak przechytrzyć nieboszczyka” (2019), „Niewierność. Uwikłani w historię” (2019), trzyczęściowa saga „Dom Pod Trzema Lipami”: „Serce z szuflady” (2019), „Za siódmą górą” (2019), „Taka miłość się zdarza” (2020), dwutomowy cykl: „Miłość warta wszystkiego” (2020) i „Spotkajmy się po wojnie” (2020). We wrześniu 2020 r. ukazał się jej debiut kryminalny „Szaniec”, w październiku zaś powieść obyczajowa „Zwyczajne cuda”.
Kiedy nie czyta i nie pisze, spaceruje. „Chodzenie to mój narkotyk”, powtarza za Konwickim. Pozostałe uzależniania to: dzieci, mąż, pies i ogród.