Spacer ornitologiczny „Ptasi mieszkańcy Ciechanowa”

Samuel Sosnowski spacer ornitologiczny

Drodzy Czytelnicy,
zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ciechanowie, których gościem będzie pochodzący z Ciechanowa Samuel Sosnowski. Spotkanie oraz spacer ornitologiczny odbywać się będą z udziałem publiczności zgodnie z obowiązującymi wytycznymi sanitarnymi.

W czwartek 17 czerwca 2021 r. o godz. 17.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie i Fundacja Łydynia zapraszają na spacer ornitologiczny „Ptasi mieszkańcy Ciechanowa”.
Zbiórka dla uczestników spaceru 17 czerwca 2021 r. o godz. 17:00 na Placu Piłsudskiego 1, przed wejściem do Biblioteki w Krzywej Hali. Wraz z przewodnikiem przejdziemy trasę w okolicach miejskich zbiorników wodnych (tzw. Kanały i Torfy), gdzie posłuchamy i spróbujemy zobaczyć różne gatunki ptaków śpiewających oraz spróbujemy szczęścia z legendarnym bączkiem – najmniejszą czaplą Polski.

Spacer odbędzie się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego, ilość miejsc ograniczona.
Obowiązują zapisy pod nr telefonu (23) 672 28 88.
Wydarzenie to zostało organizowane w ramach projektu „Przyroda na warsztat”, na który dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Ciechanów otrzymała Fundacja Łydyni.

Samuel Sosnowski – pochodzący z Ciechanowa miłośnik ptaków, ornitolog obrączkarz, uczestnik ekspedycji do Meksyku (2019) i dwóch ekspedycji do Republiki Południowej Afryki (2019 i 2020), podróżnik, student biologii na Uniwersytecie Gdańskim.