SPOTKANIE Z ALEKSANDRĄ CZARNEWICZ-KAMIŃSKĄ

Spotkanie 14.04.2021

Szanowni Państwo,
zapraszamy serdecznie do udziału w spotkaniu on-line na profilu społecznościowym FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowie z dr inż. Aleksandrą Czarnewicz-Kamińską, które odbędzie się 14 kwietnia 2021 r. o godz. 17.00.
Podczas spotkania z Aleksandrą Czarnewicz-Kamińską będziemy rozmawiać m.in. o tym, jak poprzez prawidłową dietę zadbać o odporność, jak jeść, aby uniknąć błędów żywieniowych i o tym, jak z jedzenia czerpać przyjemność i korzyść.

Aleksandra Czarnewicz-Kamińska – specjalistka ds. żywienia człowieka, dziennikarka, autorka bloga kulinarnego ladydieta.pl, wykładowca. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. W okresie studiów na w/w wydziale trzykrotny laureat Stypendium Ministra Edukacji Narodowej i dwukrotny Primus Inter Pares – najlepszy student SGGW. Dziennikarka i współpracownik wielu czasopism związanych z żywieniem i zdrowiem, dyplomowany pedagog, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Konsultant Mead Johnson Nutritional div Bristol-Meyer-Squibb. Szlify w zakresie dietoterapii zdobywała m.in. w Poradni Dietetycznej SGGW. Zawodowo zajmuje się poradnictwem dietetycznym dla pacjentów z różnymi schorzeniami przewodu pokarmowego, edukacją żywieniową w zakresie prawidłowego sposobu żywienia dzieci i niemowląt, profilaktyką chorób cywilizacyjnych, dietoterapią zaburzeń odżywiania, psychologią żywienia. Miłośniczka kuchni smacznej i zdrowej. Od 2000 współpracuje z czasopismami: „Świat konsumenta”, „Żyj zdrowo i aktywnie”, „Moda na zdrowie”, „Fakt”, „Farmacja i ja”, „Praktyka Lekarska”, „Zdrowie”, „Świat Kobiety”, „Kuchnia”. Jako ekspert ds. żywienia występuje również w programach Telewizji Polskiej oraz rozgłośni „Tok FM”.
Prywatnie szczęśliwa mama Amelki i Olka oraz wielka miłośniczka kotów.