#feriewbibliotece

Drogie dzieci 👧👦zapraszamy Was do naszej „Zimowej Biblioteki on-line” 💻❄. Ze względu na panująca pandemię 😞 nie możemy spotkać się z Wami bezpośrednio w naszej bibliotece ale nie zostawiamy Was samych i zapraszamy do spotkań z nami w przestrzeni wirtualnej 💻. A tu będą na Was czekały zimowe czytanki ❄📚, rodzinny zimowy quiz obrazkowy. Razem z naszymi bibliotekarkami stworzycie również zimową makietę ❄⛄.Bądźcie z nami codziennie od poniedziałku do piątku (4-8 stycznia oraz 11-15 stycznia) przez najbliższe dwa tygodnie od godziny 10.00.  Zapraszamy 😊.

Szanowni Państwo, na nadchodzące Święta🌲 pragniemy Wam życzyć przede wszystkim zdrowia♥️. Otaczamy Was ciepłymi myślami i zachęcamy do chwil wytchnienia z książką w ten świąteczny czas 🙂

Kochani, do świat zostało już tylko 5dni. W ferworze świątecznych przygotowań czas pędzi nieubłagalnie. A przecież nie samym karpiem, makowcem i bigosem żyje człowiek. Aby w święta nie zabrakło Wam chwil relaksu w blasku choinek oczywiście z dobrą książką w ręce zachęcamy do wizyt w naszych placówkach. Czekamy na Was

Poniżej podajemy informację jak pracujemy w okresie świątecznym.

Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału w Poranku w Bibliotece on-line. Każdy z Was może poczuć się niczym pomocnik św. Mikołaja

Bądźcie z nami w sobotę od godz. 10.00.

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, że konkurs literacko-plastyczny „List do Świętego Mikołaja”🎅 został rozstrzygnięty. Wpłynęło do nas wiele pięknych i pomysłowych prac 🥰 (1️⃣2️⃣8️⃣), a komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. Prace oceniali: Katarzyna Kosińska (dziennikarz KRDP i nauczyciel), Piotr Pszczółkowski (redaktor naczelny  Puls Ciechanowa) i Agnieszka Jakubiak (bibliotekarz).
Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy👏 .
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych organizowanych przez naszą bibliotekę.
Laureaci:
kategoria 4-6 lat:
I MIEJSCE : Filip Kowalski
II MIEJSCE : Grzegorz Trzciński
III MIEJSCE : Gabriela Malinowska
WYRÓŻNIENIE: Gabriel Wolski
kategoria 7-8 lat:
I MIEJSCE : Piotr Daniszewski
II MIEJSCE : Jan Sarnecki
III MIEJSCE : Anna Dawidzka
WYRÓŻNIENIE: Pola Boniewska
kategoria 9-11 lat:
I MIEJSCE : Berenika Jakieła
II MIEJSCE : Karol Oleński
III MIEJSCE : Maria Zduńczyk
WYRÓŻNIENIE: Julia Kulwicka

1 XII ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

5 XII 1925 Zmarł WŁADYSŁAW STANISŁAW REYMONT, właśc. S.W. Rejment (ur. 7 V 1867), powieściopisarz i nowelista, jeden z głównych przedstawicieli realizmu, autor m. in. Ziemi obiecanej, Komediantki, w 1924 r. uhonorowany literacką Nagrodą Nobla za epos narodowy Chłopi.

95. rocznica śmierci

5 XII 1870 Zmarł ALEXANDRE DUMAS, ojciec (ur. 24 VII 1802), francuski powieściopisarz i dramaturg, autor powieści historyczno-przygodowych m. in. Trzej muszkieterowie, Królowa Margot, Hrabia Monte Christo.

150. rocznica śmierci

12 XII 1860 Urodził się JAN KASPROWICZ (zm. 1 VIII 1926), poeta i dramatopisarz młodopolski, krytyk literacki i teatralny, prekursor katastrofizmu, autor m. in. Księgi ubogich, cyklu sonetów Z chałupy, Krzak dzikiej róży, hymnów Ginącemu światu, Salve Regina.

160. rocznica urodzin

12 XII 1915 Urodził się JEREMI PRZYBORA (zm. 4 III 2004), poeta, pisarz, satyryk, aktor, współtwórca (wraz z Jerzym Wasowskim) telewizyjnego Kabaretu Starszych Panów i Kabaretu Jeszcze Starszych Panów oraz radiowego teatrzyku „Eterek”, cyklu audycji telewizyjnych „Divertimento”, autor libretta do musicalu Piotruś Pan.

105. rocznica urodzin

21 XII 1940 Zmarł FRANCIS SCOTT FITZGERALD (ur. 24 IX 1896), amerykański pisarz, nowelista, jeden z czołowych przedstawicieli straconego pokolenia pisarzy amerykańskich, autor powieści m. in. Wielki Gatsby, Piękności Południa.

80. rocznica śmierci

29 XII 1920 Urodził się LUDWIK JERZY KERN (zm. 29 X 2010), poeta, satyryk, dziennikarz, tłumacz literatury pięknej, autor tekstów piosenek m.in. W kalendarzu jest taki dzień, Nie bądź taki szybki Bill, Cicha woda, autor utworów satyrycznych, drukowanych w „Szpilkach”.

100. rocznica urodzin

10. rocznica śmierci

Rocznice regionalne:

17 grudnia – 135. rocznica śmierci Henryka Kuny, rzeźbiarza